2013.09.15
Majówka Rotariańska 2014

xxx


2013.09.15
Prezenty

Przyjechali do nas z wizytą nasi Przyjaciele: Pan Stanisław Kwiecińsk z synową Panią Martą Kwiecińską. Odwiedzili nas nie bez powodu. Pani Marta razem z koleżanką Panią Elą Krygielską zorganizowały dla naszych podopiecznych prezenty w postaci kosmetyków. Jesteśmy, za ten gest dobrego serca, bardzo wdzięczni, gdyż brakuje nam funduszy na ten cel. Najbardziej zachwycone były dziewczęta, ale i chłopcy mieli zadowolone minki. Życzymy darczyńcom dużo zdrowia i szczęścia w życiu rodzinnym.


2013.05.19
Majówka Rotariańska

Kolejny raz dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z Rotary Club Olsztyn mogliśmy uczestniczyć w IX Rotariańskiej Majówce Lotniczej. Była piękna pogoda i wiele atrakcji. Jak zwykle dziewczyny az zespołu "Małolaty" zaprezentowały swe umiejętności taneczne na scenie. Oprócz tego Monika Osińska, Ilona Ludwiczak, Iza Grudzińska pokazały swe umiejętności recytatorskie. Dziękujemy za umożliwienie nam uczestniczenia w tak wspaniałej imprezie.


2013.03.19
Perkusja od Rotarian

... próbujemy kawałek, który mamy zagrać aby pokazać ile umiemy. Ktoś mówi - "przyjechali !" - połowę osób przebywających na świetlicy okupuje miejsca przy oknie. Wysiedli z auta i kierują się powoli w stronę wejścia głównego. Nikt z gości nie został jeszcze rozpoznany, są za daleko. No cóż, okaże się potem kto nas odwiedził ... gramy dalej. Mija kilkanaście minut... - "idą, idą !" - słychac z korytarza. Wchodzą na świetlicę ... to kilku ludzi z załogi zespołu "ENEJ" , niosą jakiś duży karton - perkusja ufundowana przez Rotary Club Olsztyn. Wszyscy zostają przedstawieni. Ekipa ENEJa mówi, że nam nastroją bębny, zaczynają wyjmować zawartość kartonu. Zaczynamy rozmawiać, od słowa do słowa ... instrumenty podłączone ... "zagracie nam coś ?" - pytają. No jasne że tak. Gramy kawałek, który ćwiczyliśmy przed ich przyjazdem, dołącza się do nas kolejno: Aleksander Ostrowski na nowej perkusji, Mirosław Ortyński - Gitara Basowa, Piotr Sołoducha - Gitara i wokal oraz Kuba Czaplejewicz na "przeszkadzajkach" i wokalu bo puzonu nie mieliśmy w naszym zestawie instrumentów. Gramy tak wszyscy jeszcze dwa kawałki z repertuaru zespołu ENEY - jest SUPER, naprawdę sympatycznie i ciepło ... nikt się niespodziewał, że aż tak rodzinnie będzie. Później rozdawanie autografów i mini sesja zdjęciowa. Czas jest nieubłagany Powoli się rozstajemy.

WIELKIE DZIĘKI dla Pana Aleksandra Radziun i Grzegorza Baluta (prezydent elekt) z Rotary Club Olsztyn za to, że jakoś "zaciągnęli" tych wyśmienitych muzyków pod nasz dach.

WIELKIE DZIĘKI dla ekipy zespołu ENEJ za to, że zechcieli z nami spędzić kilka chwil ich cennego czasu.
Pozdrowienia i powodzeniaDJ European Challenge 2012


07.07.2012r. uczestniczyliśmy w DJ European Challenge 2012 dzięki naszym Przyjaciołom z Rotary Club Olsztyn. Na miejscu przywitał nas Pan Marek Ciesielski i Dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego dr Jacek Szubiakowski. Imprezę prowadził DJ Kostek, który przygotował dla nas krótki wykład na temat dj-owania, screatchu, bitów, itp... Następnie byliśmy słuchaczami konkursu DJ-ów, na który przyjechali dj-e z różnych części Polski, aby zaprezentować swoje umiejętności. Po wyłonieniu zwycięzcy mogliśmy sami spróbować "scratchowania". Organizatorzy mieli dla nas także prezenty w postaci napojów energetycznych i płyt CD "12 ławek". Po konkursie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z DJ Kostkiem i dostaliśmy autografy. Na zakończenie imprezy Dyrektor Planetarium - p. Jacek, zorganizował nam krótki seans o gwiazdach, który z przyjemnością obejrzeliśmy i dowiedzieliśmy się mnóstwa rzeczy na temat Słońca, Księżyca i Ziemi.

Ewa WiśniewskaMajówka Rotariańska 2012

Dnia 27 maja 2012r. uczestniczyliśmy czynnie w Majówce Rotariańskiej w Olsztynie. Majówka ta odbywa się na lotnisku na Dajtkach i jest wielką imprezą organizowaną przez naszych przyjaciół z Rotary Club Olsztyn, z której dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Jako że Rotarianie „opiekują” się nasza placówką zostaliśmy zaproszeni do występów na scenie lotniska. Przepięknie zaprezentowały się dziewczęta z zespołu „Małolaty” w 3 tańcach nowoczesnych. Dopełnieniem naszych występów były wiersze deklamowane przez Monikę Osińską – „Chrząszcz” J. Brzechwa, Anitkę Ludwiczak – „Ptasie radio” J. Tuwim oraz Ilonkę Ludwiczak – „Miłość szczęśliwa” W. Szymborskiej. Ponadto mieliśmy stoisko z biżuterią własnego wyrobu – zarobiliśmy parę złotych. Nasi Przyjaciele przyjęli nas cieplutko – zaprosili na ciasto, napoje i lody. Oprócz tego było tam wiele różnych atrakcji. Nam podobała się tresura psów przez Policję, pokaz straży pożarnej, start i lądowanie szybowców, małych samolotów i helikoptera.

Było fajnie – czekamy na następny rok.

Ewa WiśniewskaŚwiąteczna Filharmonia


18 grudnia 2011r. na zaproszenie naszych Przyjaciół z Rotary Club Olsztyn, pojechaliśmy do Olsztyna, by uczestniczyć w koncercie świątecznym w Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. Feliksa Nowowiejskiego. Byliśmy trochę zbyt wcześnie i mogliśmy dokładnie zwiedzić budynek. Niektórzy mieli dużo radości z jazdy windą w tę i z powrotem. Widok na miasto za wielkimi oknami pomagał nam wytrwać i nie tracić cierpliwości. Jedną z atrakcji było wspólne dekorowanie olbrzymiej choinki, wcześniej przygotowanymi przez nas i innych gości, ozdobami. Gdy nadszedł czas koncertu zajęliśmy swoje miejsca na widowni. Koncert rozpoczął się występem chóru prezentującego kolędy i pastorałki. Później występowali przedstawiciele domów dziecka z Olsztyna, Szymanowa i my z Morąga. Na zakończenie “piknie zaśpiwoł” zespół ludowy, po czym pojawił się Św. Mikołaj i wszystkie dzieci pojawiły się na scenie razem z nim. Było bardzo sympatycznie. Rotarianie ufundowali prezenty dla poszczególnych domów dziecka. My otrzymaliśmy dekoder do odbioru naziemnej telewizji satelitarnej, który znajduje się w uczelni grupy III.

Ewa Wiśniewska20-lecie Rotary Club Olsztyn

Z okazji 20-lecia Rotary Club Olsztyn składamy wszystkim Rotarianom najserdeczniejsze życzenia. Z tej okazji powstało specjalne wydanie Domela (naszej domowej gazetki). Można ja pobrać w formacie pdf klikając na ikonkę.

Ewa W.


Spotkanie wigilijne z RotarianamiDnia 18 grudnia 2008r. miało miejsce w naszym domu spotkanie dzieci z Rotarianami. Dzieci zostały obdarowane słodyczami wzamian za to podziękowały krótkim programem artystycznym. Prezentowały tańce, piosenki, wierszyki i jasełka.


Współpraca z naszymi Przyjaciółmi z Rotary Club Olsztyn kwitnie.

Niedawno (październik 2007) sfinalizowaliśmy dwa programy realizowane z Rotarianami:
1. Równy start w dorosłe życie
2. Aktywni przez sport
Dzięki tym programom nasza placówka wzbogaciła się o Ogród Botaniczny, piękny plac zabaw, z którego korzystają nie tylko dzieci z naszego domu, ale też mieszkańcy osiedla Zatorze. Poza tym dostaliśmy 40 rowerów, namioty, śpiwory, materace oraz sprzęt rehabilitacyjny. Teraz możemy spokojnie wybrać się na biwak rowerami. Jeśli zaś chodzi o start w dorosłość, Rotarianie zaopatrzyli nas w pralki, lodówki, kuchnie i butle gazowe, miklofalówki, odkurzacze, a także wyposażenie kuchni typu: talerze, garnki, itp. Możemy uczyć się prać, gotować, sprzątać, obsługiwać sprzęt AGD. Tak ogromna pomoc może pochodzić tylko od ludzi o WIELKICH sercach. Za serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym pragniemy gorąco podziękować.


Nowy rok szkolny 2005/2006 też zaczął się pomyślnie. Wzięliśmy udział w konkursie na Kartę Bożonarodzeniową, organizowanym przez Wartę S.A., której dyrektorem jest Pan Jerzy Christa. Dzięki temu otrzymaliśmy 3000 złotych + 600 zł z licytacji pozostałych kart. Ponadto Pan Jerzy Christa w towarzystwie Pana Stanisława Kwiecińskiego, jak co roku odwiedził nas przed Bożym Narodzeniem i wręczył wszystkim dzieciom świąteczne paczki ze słodyczami.


W czerwcu 2005 jak co roku gościliśmy na Pikniku Rodzinnym przedstawicieli Rotary Club - odwiedził nas Pan Stanisław Kwieciński i Pan Grzegorz Baluta z żonami. Oczywiście przywieźli ze sobą prezenty dla naszych wychowanków w postaci słodyczy, drobnych upominków, a Pan Stanisław wręczył nam drukarkę do komputera.


W maju 2005 roku zostaliśmy zaproszeni na Majówkę organizowaną przez Rotary Club na lotnisku w Dajtkach. Była to wspaniała, wielka impreza, na której mogliśmy zaprezentować umiejętności naszych podopiecznych. Dziewczęta z grupy „Butterfly” zatańczyły dwa tańce nowoczesne.


Natomiast grupa BBC popisała się tańcem breakdance.


Skorzystaliśmy też z wielu dostępnych tam atrakcji.

W maju czworo naszych dzieci przystępowało do I Komunii Świetej, i z tej to okazji jak co roku Pan Jerzy Krawcewicz ufundował im pamiątkowe złote łańcuszki z medalikami


Możemy się poszczycić długim stażem współpracy z członkami Rotary Club Olsztyn, którzy są naszymi wspaniałymi darczyńcami i Przyjaciółmi. Ubiegły rok szkolny 2004/2005 jak zwykle zaowocował. Wiosną otrzymaliśmy 2.000 złotych na środki ochrony roślin i nawozy, przeznaczone do pielęgnacji naszego sadu owocowego.


W roku 2001 dzięki Rotary Club posadzono sad owocowy (ok. 2.500 drzew) przy naszym domu. Zakupiono również wyposażenie pracowni komputerowej oraz sprzęt AGD. Do projektu główny wkład finansowy wniósł dystrykt 5730 z Teksasu.